LISTA Aktualności LISTA Aktualności

Lekcja przyrody z leśnikiem

Lasy są naszym wspólnym dobrem, o które musimy dbać. Spotkania z leśnikami są doskonałą okazją, aby propagować postawy proekologiczne. Taka forma edukacji jest bardzo efektywna, a uczniowie zapamiętują więcej nowych informacji niż podczas tradycyjnej lekcji.

   Dnia 26 października 2016 roku odbyła się "Lekcja przyrody z leśnikiem" z klasą III Państwowej Szkoły Podstawowej w Roszkowicach. Dzieci wraz z wychowawczynią Panią Mariolą Mandrygą  odwiedziły leśników w Leśnictwie Nasale, gdzie pracują Pani Ewelina Wieczorek i leśniczy Pan Artur Kardas.

   Tematyka spotkania była powiązana z programem nauczania realizowanym w klasach trzecich podczas lekcji przyrody. Zwrócono znaczącą uwagę na zagrożenia, na które w obecnych czasach narażony jest lasach. Uczniowie wysłuchali wskazówek na temat zachowania czystości w lesie, a także mieli okazję zapobiec temu precedensowi zbierając śmieci. Połączenie nauki z zabawą wywołało znaczące zainteresowanie lasem obecnych dzieci. Nie zabrakło wielu sympatycznych i śmiesznych chwil podczas przechadzki po lesie, na której dzieci poznały m.in. piętrową budowę drzewostanu. Oczywiście nie odbyło się bez gradobicia różnorakich pytań do leśników.

   Ciekawostką zaprezentowaną przez autorkę artykułu była gra na rogu myśliwskim z możliwością spróbowania własnych sił gry na instrumencie. Wycieczka zakończyła się najbardziej oczekiwanym przez dzieci ogniskiem, na którym ze smakiem zajadały kiełbaski. Dzieci pełne entuzjazmu wróciły do domów mając nadzieję na rychłe spotkanie w kniei.